Sed Etkinliğinin Arttırılması Okul Destek Projesi Karate Kursu.

   Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) Hizmetinden yararlanan çocukların okul dışı zamanlarını değerlendirmek, çocukları dış uyarıcılardan korumak ve akranları ile eşit fırsatlara kavuşabilmeleri için akademik, sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler ile buluşturmak amaçlarıyla faaliyete geçirilen sosyal hizmet içerikli bir projedir.
   Çocukların sosyokültürel gelişimlerine katkı sağlamak, çocuklarda özgüven artışı, aidiyet duygusunun gelişimi ve aile ve sosyal çevreyle bağlarının güçlenmesini sağlamak amaçlarıyla çeşitli sosyal, kültürel, sportif ve bilişsel faaliyetler düzenlenmektedir. Kırklareli ilinde 2017 Kasım itibari ile uygulanmaya başlanan Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Etkinliğinin Arttırılması Okul Destek Projesi kapsamında bir çok faaliyet gerçekleştirilmiştir. Devam eden faaliyetlerimizden biri de Karate Kursu’dur.
   Karate kursu ile sporun çocukların günlük yaşamın bir parçası olması için çaba harcamak, sporun çocukların gelişimsel dönemlerine katkı sunmak, kendine güvenen özgüven sahibi, farkındalık oluşturmuş çocuklarla geleceğe emin adımlarla yürümek amaçlanmıştır. Daha önce açılan sportif kursların devamı niteliğindedir.
    Karatenin seçilme nedeni ile ilgili olarak, karate bireysel özelliklerin geliştirilmesi ile mücadele gerektiren, karşı tarafı iyi tanımak ve onun yapacağı hamleleri tahmin ederek, aynı zamanda hızlı karar alıp, iyi bir savunma ve iyi bir taktik ile rakibine üstünlük kurmayı gerektiren bir spor dalıdır. Çocuklarımız bedenini eğitirken öğrenmeyi, dışardan gelebilecek tehlikelere hazırlıklı olmayı öğrenecekler. Karate ile çocuklar savunma yaparken galip gelmeyi, kendini  geliştirmeyi öğreneceklerdir. Çocuklar böylelikle Karatenin bir dövüş sporu değil, bedensel gelişime katkı sunan bir savunma sporu olduğunu keşfedeceklerdir.


 

Sonraki Sayfa: Kurban Bayramı Programı Gerçekleştirildi.

Önceki Sayfa : Şehit/ Gazi Mevzuatı Eğitim Ve Bilgilendirme Toplantıları Devam Ediyor.