Kore Kültür Günü Etkinliği Kırklareli’de Gerçekleştirildi.

   15 Ekim 2018 Pazartesi günü Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği ile Kırklareli Üniversitesi işbirliğinde Kore ve Türkiye arasındaki kültürel işbirliğinin, karşılıklı anlayışın ve dostluğun artması amacıyla Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Kültür Merkezi’nde Kore Kültür Günü etkinliği gerçekleştirildi.
Programda Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Dong-Woo CHO, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent ŞENGÖRÜR, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Neziha MUSAOĞLU, Kırklareli Barosu Başkanı Av. Turgay HINIZ, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet KARAMAN, İl Milli Eğitim Müdürü Cahit AKIN, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Muzaffer AKGÜL, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emrah Yüksel BABUŞÇU, İl Kültür ve Turizm Müdürü Necmi ASAN, Kırklareli Üniversitesi Dış İlişkiler Koordinatörü Neriman HOCAOĞLU BAHADIR, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şube Müdürü Ali Şefik DENİZ hazır bulundular.
   Kırklareli’de yaşayan Kore Gazimiz Sebahat YURDAGÜL dedemiz Kore’den gelen konuklarımız ile sohbet etti, anı paylaşımında bulunuldu ayrıca Çocuk Evlerimizde yaşayan çocuklarımızın Kore Geleneksel Müzik ve Dans Gösterisi’ni izlemeleri sağlandı.


  
 


Sonraki Sayfa: 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü Kutlu Olsun!

Önceki Sayfa : 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kırklareli’de Coşkuyla Kutlandı