Kırklareli İl Özel İdaresi Personelimiz Şehit Gazi Mevzuatı Konusunda Bilgilendirildi.

   Şehit Yakınları ve Gazilere yönelik uygulamaların koordinasyon görevi 10 Temmuz 2018 tarihli ve 30474 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na verilmiştir.
   İlimizde Kaymakamlık personeli, askeri personel, emniyet personeli, kamu kurum ve kuruluşlarımızda görevli personeller ile köy ve mahalle muhtarlarına bilgi verilmesi, farkındalık oluşturulması ve şehit ve gazi ailelerimize doğru rehberlik yapılabilmesi için yardımcı olunabilmesi amacıyla İl Müdürlüğümüzce 26/07/2018 tarihli ve 5986 sayılı Valilik Makam Oluru ile Şehit/ Gazi Mevzuatı Eğitim ve Bilgilendirme Çalışması başlatılmıştır.
   Konuya ilişkin otuz birinci eğitim ve bilgilendirme çalışması 27 Kasım 2018 günü Şube Müdürü Ali Şefik DENİZ tarafından Kırklareli İl Özel İdaresi’nde görev yapan idareci ve personelimize yönelik gerçekleştirilmiştir. Bilgilendirme toplantısında; vazife ve harp malullüğü kavramı, şehit yakınları ve gazilerimize sağlanan istihdam, nakdi tazminat, aylık bağlama, faizsiz konut kredisi, ücretsiz seyahat, ek ödeme ve eğitim öğretim yardımı, askerlik muafiyeti vb. sosyal haklar,  ilgili mevzuatta yapılan düzenlemeler, istihdam hakkı çerçevesinde sağlanan yeni imkanlar, 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi sonrası gerçekleştirilen düzenlemeler, psikososyal destek gibi konularda bilgiler verilmiş ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmuştur.

 
 


Sonraki Sayfa: 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Kutlu Olsun.

Önceki Sayfa : Kofçaz Köy Muhtarlarımıza Şehit Gazi Mevzuatı Aktarıldı.