25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü.

   Kırklareli Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak; 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında, İl Müdürlüğümüz ve Müdürlüğümüze bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi ile birlikte farkındalık çalışmaları düzenlendi. 
25 Kasım Pazar günü, İl Müdürlüğümüz ve bağlı kuruluşu ŞÖNİM tarafından ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ dolayısıyla 39 Burda AVM’de stant açıldı. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü münasebetiyle, 24 Kasım tarihlerinde oynanacak olan futbol müsabakasında, İl Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan “Kadına Karşı Şiddet İnsanlığa İhanettir” yazılı pankartlar ile farkındalık oluşturuldu.
   26 Kasım Pazartesi Günü Kadına Yönelik Şiddete Farkındalık oluşturmak amacıyla İl Müdürlüğümüz ve bağlı kuruluş personelleri, kamu kurum ve kuruluşları ve STK’ların katılımıyla Atatürk Evi ziyaret edildi, turuncu balonlar uçuruldu.
   27 Kasım Salı günü 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü münasebetiyle Kaynarca Belediye Başkanlığı ile İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında; Kaynarca Ekrem İmamoğlu Halk Kütüphanesi’nde eğitim çalışması düzenlendi. Topluluk, eğitim çalışmasının ardından Zübeyde Hanım Büstü önüne gelerek büste çiçek sunumu gerçekleştirdiler. Vatandaşlar daha sonra Zübeyde Hanım Kadın Hakları Parkı’na giderek turuncu renk balonlarını uçurdular. 
   Valimiz Sayın Osman BİLGİN 'in Eşi İlknur BİLGİN Hanımefendi, 28 Kasım 2018 Çarşamba günü, Kadın Konukevinden hizmet almakta olan ve Kadın Konuk Evlerinden ayrılarak İlimizde yeni bir düzen kuran kadınlarla sabah kahvaltısında bir araya geldi.


 
 


Sonraki Sayfa: Kofçaz Köy Muhtarlarımıza Şehit Gazi Mevzuatı Aktarıldı.

Önceki Sayfa : Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı Hazırlık Çalıştayı .